Pułtusk festiwal – co roku tysiące osób na festiwalu

To, co najbardziej przypomina festiwal pułtuski, dzieje się w naszym własnym mieście. Miasto, w którym atmosfera zmienia się z każdym dniem i prawie każdy ma co dzień coś do roboty. Krzysztof Klenczon, kompozytor, muzyk, gitarzysta, aranżer stworzył utwór muzyczny, który trafnie oddaje nastrój Pułtuska podczas weekendu 16-17 maja. Został nagrany w Sali Muzycznej w Warszawie i został po raz pierwszy zagrany na scenie 23 maja 2017 roku.

Największy na świecie festiwal muzyczny, Pułtusk, odbywa się co roku w polskim Pułtusku (Krzysztof Klenczon).

Wydarzenie, które wszyscy znają, to świetny sposób na uczczenie polskiego dziedzictwa kulturowego. Nie ma jednak wiarygodnych statystyk dotyczących liczby osób, które przyjeżdżają na festiwale muzyczne Krzysztofa Klenczona. I dlatego co roku Pułtusk określany jest jako jeden z największych festiwali muzycznych w Europie.

Pułtuski festiwal muzyczny to duże wydarzenie odbywające się corocznie w Sienie, stolicy Toskanii.

Odbywa się corocznie od 1956 r., wcześniej znany jako Międzynarodowy Pułtuskowy Festiwal Muzyczny, jednak w 2007 r. zmieniono jego nazwę, by oddać hołd jego założycielowi – Krzysztofowi Klenczowi. Jest organizowany przez miasto Siena i finansowany przez różne firmy, przez okres około sześciu tygodni. W trzytygodniowym festiwalu co roku odwiedza ponad 10 000 gości, co jest wyzwaniem dla wielu kompozytorów do skomponowania nowych utworów na ten okres.

Coroczna impreza przyciąga tysiące odwiedzających z całej Europy i spoza niej; „wydarzenia kulturalne w centrum miasta przyciągają publiczność składającą się niemal w równym stopniu z mieszkańców, co:

Ogromne rzesze ludzi zawsze fascynuje się muzyką, a tutejszy koncert Krzysztofa Klenczana jest dobrą ilustracją. W tym roku poznał kolegów muzyków w Pułtusku i stworzył autorską aranżację piosenki inspirowanej lokalnym krajobrazem.

„Mój pierwszy kontakt z muzyką klasyczną miał miejsce, gdy miałem osiem lat. Myślę, że to niesamowity dar – umiejętność tworzenia czegoś nowego i pięknego z niczego” – powiedział Klenczon. „Jest tak wiele różnych gatunków, jest tak wiele różnych stylów, ale jeśli spojrzeć na to z bardzo małego aspektu, to jest to, co wszyscy kochamy w muzyce klasycznej – różnorodność”.

Festiwale muzyczne potrzebują dużo muzyki, ale nie zawsze są to najbardziej ekscytujące miejsca. Aby festiwal był przyjemniejszy, Krzysztof Klenczon zaaranżował repertuar widowiskowej muzyki i uczynił z niego interaktywne przeżycie.

Chodzących muzyków – muzyków, którzy od zawsze żyli swoją pasją do muzyki i występów na żywo – można co roku zobaczyć na festiwalu w Pułtusku. W tym roku w mieście jest 800 muzyków, co oznacza, że Pułtuski Festiwal odwiedziło w swojej historii prawie 2 miliony osób!

Żyjemy w świecie, w którym Internet zwiększa nasz wybór rozrywki. Sukces festiwali muzycznych, koncertów i programów telewizyjnych wokół nas sprawia, że ludzie chcą iść na koncert lub obejrzeć film. W ostatnich latach ludzie stają się coraz bardziej zainteresowani poznawaniem nowych kultur i dźwięków z całego świata.

Kiedy zaczynaliśmy pracę nad Pułtuskiem 2017, nie mieliśmy pojęcia, że taka impreza odbędzie się w naszym mieście. Sam festiwal jest jednym z najpiękniejszych tego typu wydarzeń w Polsce, co roku przyciąga tysiące zwiedzających. Oczywiście nie chodzi tylko o świetną muzykę; też znajdziesz

Przedstawiam Krzysztofa Klenczona kompozytora, muzyka, gitarzystę i aranżera.

Kompozytor to osoba, która pisze muzykę. W najszerszym znaczeniu obejmuje artystę na każdym poziomie umiejętności – od pracy na klawiaturze po komponowanie na orkiestry i chóry. Kompozytorzy to także ci, którzy tworzą inne media, takie jak film, teatr czy taniec. Termin „kompozytor” jest często używany niepoprawnie w odniesieniu do kogoś, kto tworzy muzykę w celach komercyjnych lub nawet wykorzystuje muzykę innych osób we własnej pracy, ale nie jest to prawidłowe użycie – należy go używać tylko w odniesieniu do osoby, która pisze podstawową materiał muzyczny, tj. muzyka przeznaczona do wykonania lub nadawania w radiu lub telewizji (patrz niżej).

Festiwal Pułtusk słynie ze świetnej atmosfery i muzyki, którą sprowadza do Polski. Co roku gromadzi tysiące ludzi w okresie zimowym i wspiera lokalnych artystów – przynosząc im dochody.